Menu

AktualnościŚwiętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii

Scale - Up - świętokrzyskie firmy w projekcie

Komisja oceny wniosków zakwalifikowała dwie firmy z województwa świętokrzyskiego do projektu Scale – Up South Poland.

Mewaa Michał Wojciechowski oraz Vitrintec Sp. z o.o. zostały wybrane do udziału w projekcie Scale – Up South Poland. Program zakłada wsparcie młodych, innowacyjnych przedsiębiorstw w rozwoju i internacjonalizacji działalności. Do programu zostało wybranych 12 firm z 4 województw (świętokrzyskie, małopolskie, śląskie, podkarpackie). Przedsiębiorcy otrzymają wsparcie w kluczowych obszarach:

 • cykl profilowanych szkoleń (własność intelektualna, podatki w transakcjach międzynarodowych, internacjonalizacja, pozyskiwanie finansowania na rozwój działalności),
 • coaching i mentoring - profesjonalne doradztwo z zakresu pozyskania dofinansowania z zewnętrznych źródeł – fundusze unijne, prywatni inwestorzy, Venture Capital, Business Angels,
 • możliwość dofinansowania udziału w zagranicznej konferencji/targach w 2018 roku,
 • wsparcie profesjonalistów oraz dostęp do narzędzi Enterprise Europe Network w zakresie internacjonalizacji i innowacji. 

Na liście rezerwowej znalazły się IMPULS Biznes &Coaching Anna Żelaszczyk oraz Kancelaria Prawno-Księgowa Przemysław Plaskota Sp. z o. o. W przypadku rezygnacji z udziału w projekcie przez wybrane firmy, pierwsza firma z listy rezerwowej ma szanse wziąć udział w projekcie.

Program Scale – Up South Poland jest pilotażowym działaniem Komisji Europejskiej w ramach Enterprise Europe Network Polski Południowej. Koordynatorem projektu jest Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

 

Czytaj dalej...

Informacja dotycząca biura BUR w Końskich

Informacja dotycząca biura BUR w Końskich

  W dniu 12.12.2017 r, (wtorek) pracownik biura BUR terenowego w Końskich dostępny będzie pod nr. tel. 539-934-216 z uwagi na pracę w terenie.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 15 grudnia (piątek).


  W dniu 14.12.2017 r. biura terenowe w Końskich będzie zamknięte. Pracownik będzie dostępny pod nr. tel. 539-934-216.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biura w piątek 15 grudnia.

Za utrudnienia przepraszamy.
Infolinia: 539-934-202

Czytaj dalej...

Metalove - spotkanie sieciujące B2B

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zaprasza do udziału w Przyjazdowej Misji Gospodarczej zagranicznych specjalistów z branży metalowo-odlewniczej, którzy będą przebywać na terenie regionu w dniach 11-14 grudnia 2017.

W ramach misji odbędą się spotkania biznesowe dla świętokrzyskich przedsiębiorców oraz panele tematyczne. Uczestnicy misji wyrazili zainteresowanie udziałem w indywidualnych spotkaniach ze świętokrzyskimi przedsiębiorcami.

13 grudnia w Hotelu „Senator” (ul. Bankowa 7) w Starachowicach o godzinie 10.00 rozpocznie się konferencja otwierająca. W godzinach 14.00 – 15.30 odbędą się spotkania sieciującego METALOVE.

Dodatkowo w dniu 12 grudnia zaplanowane zostało spotkanie poświęcone rynkowi austriackiemu. Odbędzie się ono w Hotelu „Senator” w Starachowicach o godzinie 18:00. Poprowadzi je jeden z gości przyjazdowej misji gospodarczej Matthias Grabner, Kierownik Sektora Technologii w Advanatage Austria, specjalista od ekspansji na rynki zagraniczne. Po spotkaniu goście zagraniczni wezmą udział w indywidualnych rozmowach biznesowych.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniach B2B pod numerem tel. 365 8182, lub pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Program misji

Profile uczestników misji

 

Czytaj dalej...

Nowoczesna szkoła zawodowa - konferencja prasowa

Podczas konferencji prasowej w Zespole Szkół Transportowo – Mechatronicznych w Skarżysku – Kamiennej Karol Kaczmarski, Prezes Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, podsumował dotychczasowe efekty projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”.

W konferencji udział wzięli: Agata Binkowska Członek Zarządu Świętokrzyskiego, Karol Kaczmarski Prezes Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Joanna Żurawka Dyrektor Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych oraz Danuta Latos Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku – Kamiennej.

W ramach projektu uczniowie szkół zawodowych odbywają 150 – godzinne staże, a nauczyciele 40 – godzinne praktyki u świętokrzyskich przedsiębiorców. Część praktyczna ma na celu podniesienie umiejętności i kompetencji zawodowych oraz możliwość aktualizacji wiedzy i umiejętności poprzez bezpośredni kontakt z rzeczywistym środowiskiem pracy. W ramach tegorocznych wakacyjnych praktyk uczniowie odbyli 33 600 godzin staży a nauczyciele przedmiotów zawodowych 760 godzin praktyk u świętokrzyskich przedsiębiorców. W tym roku w projekcie wzięło udział 224 uczniów z 28 szkół zawodowych oraz 19 nauczycieli przedmiotów zawodowych z 10 szkół odbyło staże i praktyki u 78 świętokrzyskich pracodawców.

Ponadto szkoły zawodowe otrzymały wsparcie w postaci doposażenia swoich pracowni. Do 16 szkół trafiło ponad 720 tys. zł. Zespół Szkół Transportowo – Mechatronicznych w Skarżysku – Kamiennej otrzymał między innymi frezarkę cnc, funkcjonalny model robota przemysłowego a Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku – Kamiennej wzbogaciło się m.in. o dwa fantomy i kołnierze ortopedyczne. „Nowoczesna Szkoła Zawodowa - Nowoczesny Region to projekt, który w kompleksowy sposób wspiera system zawodowej edukacji. Podczas dwóch lat realizacji udało się nie tylko doposażyć szkoły, ale przede wszystkim podnieść jakość kształcenia zawodowego” – mówił Karol Kaczmarski.

Liderem projektu, realizowanego z Poddziałania 8.5.1 RPOWŚ jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Departament Polityki Regionalnej, Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy. Partnerami projektu są: Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Kształcenia Praktycznego.

 

Czytaj dalej...

Jednolity plik kontrolny - szkolenie dla mikroprzedsiębiorców

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zaprasza świętokrzyskich mikroprzedsiębiorców na szkolenie „Jednolity plik kontrolny, elektroniczna ewidencja VAT”.

Spotkanie odbędzie się 15 grudnia 2017 r., w godz. 9.00 - 12.00 w siedzibie Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii przy ul. Studenckiej 1 w Kielcach. Tematem szkolenia będzie jednolity plik kontrolny, elektroniczna ewidencja VAT.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane informacje nt.: obowiązku sporządzania JPK_VAT, przez mikroprzedsiębiorców. Prowadzący podczas szkolenia odpowie na pytania: Czym jest Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT)?, Kto składa JPK_VAT?, Kiedy NIE składasz JPK_VAT?, Kiedy złożyć JPK_VAT? Jak złożyć JPK_VAT? Konsekwencje niezłożenia JPK_VAT?

Całość spotkania uzupełni prezentacja oferty sieci Enterprise Europe Network, podczas, której omówione zostaną: usługi doradcze w zakresie internacjonalizacji, transfer technologii, audyt technologiczny, audyt innowacyjności metoda Innovation Health Check oraz IMPROVE, oferty technologiczne/biznesowe oraz SME’ s Instrument w ramach Horyzontu 2020,

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Chętnych prosimy o zgłoszenia do 12 grudnia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 539 934 210.

PROGRAM

Czytaj dalej...

Misja gospodarcza świętokrzyskich przedsiębiorców

12 świętokrzyskich przedsiębiorców z branży spożywczej wzięło udział w misji zagranicznej Zagrzeb - Belgrad – Budapeszt.

Świętokrzyscy przedsiębiorcy wzięli udział w misji gospodarczej, której centralnym punktem był udział w targach Ethnic Food and Drink w Belgradzie. Podczas wystawy została zorganizowana specjalna strefa B2B, w której odbyło się ponad 20 polsko – serbskich spotkań biznesowych. Ponadto przedsiębiorcy gościli w Chorwackiej Izbie Gospodarczej, będącej ośrodkiem sieci Enterprise Europe Network. Odbyła się tam prezentacja podstaw formalnych działania firm zagranicznych na terenie Chorwacji, procedur rejestracji, nawiązywania partnerstw i realizacji wspólnych przedsięwzięć oraz prezentacja polskich firm uczestniczących w misji. Podczas polsko – chorwackich B2B odbyło się około 30 spotkań.

Uczestnicy misji wzięli także udział w spotkaniu w Ambasadzie RP w Budapeszcie oraz odwiedzili zlokalizowane na terenie Węgier sieci handlowe. W Zagrzebiu zorganizowano spotkanie w Polskim Towarzystwie kulturalnym „Mikołaj Kopernik”, m.in. z przedstawicielami Wydziału Promocji, Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Zagrzebiu.

Organizatorem misji gospodarczej był Świętokrzyskie Centrum Obsługi Inwestora. Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii było współorganizatorem spotkań B2B.

Czytaj dalej...

Zajęcia terenowe dla studentów PŚk

Zajęcia terenowe dla członków Studenckiego Koła Naukowego REPower Politechniki Świętokrzyskiej odbyły się w Domu Autonomicznym w Podzamczu k/Chęcin.

50 studentów Wydziału Inżynierii Środowiska, Geometryki i Energetyki wzięło udział w zajęciach terenowych z zakresu instalacji fotowoltaicznych. Część badawczą poprzedziły z wykłady zakresu teorii konwersji światła na elektryczność. W ramach części praktycznej studenci dokonywali pomiarów natężenia promieniowania słonecznego, prowadzili obserwację efektów pracy instalacji PVT z wykorzystaniem kamery termowizyjnej oraz realizowali indywidualne projekty badawcze. Wyniki prac zostaną opublikowane i będą częścią działalności prowadzonej w infrastrukturze badawczej Świętokrzyskiego Centrum Innowacji  i Transferu Technologii.

Organizatorami zajęć byli Katedra Fizyki Budowli i Energii Odnawialnej Wydziału Środowiska, Geometyki i Energii PŚk, Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz SKN REPower.

Czytaj dalej...

Finansujemy MŚP - konferencja

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii, pełniące rolę regionalnego ośrodka Enterprise Europe Network, zaprasza do udziału w konferencji dla przedsiębiorców „Finansujemy MŚP! Programy i instrumenty finansowe UE w Polsce”.

Konferencja odbędzie się w dn. 11-12 grudnia 2017 r. w Warszawie. W trakcie spotkania zostanie zaprezentowana aktualna, kompleksowa oferta wsparcia polskich przedsiębiorców na każdym etapie rozwoju firmy – w ramach dostępnych narzędzi programów publicznych, w tym współfinansowanych bezpośrednio przez Unię Europejską. W trakcie konferencji będzie także możliwość indywidualnych konsultacji z ekspertami z instytucji udzielających wsparcia mikro, małym i średnim przedsiębiorcom.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane w kolejności nadsyłania aż do wyczerpania miejsc.

Formularz rejestracyjny on - line. 

Program konferencji.

Czytaj dalej...

Biznes Adapter - spotkanie informacyjne

Przedstawiciele Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii wzięli udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym projektu „Biznes Adapter”, organizowanym przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

Na spotkaniu obecni byli przedsiębiorcy z terenu województwa świętokrzyskiego zainteresowani uzyskaniem dofinansowania części kosztów usług rozwojowych zarejestrowanych w Bazie Usług Rozwojowych. W trakcie spotkania omówiono szczegółowo zasady działania, ofertę szkoleniową Bazy oraz zasady pozyskania dofinansowania. Koordynatorka projektu, Anna Kruszczak przedstawiła i omówiła dokumentację rekrutacyjną Operatora Bazy oraz przedstawiła proces rejestracji i zapisu na realizacje usług w Bazie. Szczególną uwagę poświęcono problemom jakie przedsiębiorcy napotykają w trakcie zapisu do Bazy oraz najczęściej popełnianym błędom. W planach jest organizacja kolejnych spotkań informacyjnych.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Biznes Adapter - system wsparcia MŚP w ramach Podmiotowego Systemu Finansowania” realizowanego wraz z Ośrodkiem Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu. Projekt realizowany jest w ramach działania 10.5 „Przystosowanie pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014 - 2020, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się w zakładce "Biznes Adapter".

Czytaj dalej...

Forum Ekspansji Internetu Rzeczy

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza przedsiębiorców do udziału w Forum Ekspansji Internetu Rzeczy, które odbędzie się 30 listopada br. w Hotelu Bulwar w Toruniu.

Podczas Forum wystąpi 30 ekspertów, którzy podzielą się praktyczną wiedzą na temat rozwijających się technologii w ramach Internetu Rzeczy. Podczas Gali Forum ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw.

Dlaczego warto wziąć udział w Forum?:

 • przekonasz się czy i w jaki sposób Internet Rzeczy pomaga w zdobywaniu nowych klientów i optymalizowaniu kosztów działalności gospodarczej,
 • uzyskasz praktyczną wiedzę na temat nowoczesnych technologii i innowacyjnego zarządzania biznesem,
 •  będzie to okazja do spotkań i networkingu dla twórców rozwiązań IoT oraz właścicieli firm gotowych absorbować pomysły z branży.

Co w programie?:

 • wystąpienia blisko 30 ekspertów z zakresu nowych technologii i nie tylko,
 • panele dyskusyjne,
 • wystawa rozwiązań firm technologicznych z branży IoT,
 • Regionalne Forum Innowacji,
 • Gala Forum połączona z wręczeniem nagród najbardziej innowacyjnym firmom z regionu,
 • inauguracja IoT North Poland Hub.

Przyjdź, jeśli:

 • jesteś przedsiębiorcą (bez względu na branżę), nie lubisz stać w miejscu i szukasz nowych przewag konkurencyjnych,
 • jesteś startupem i chcesz spotkać innych twórców rozwiązań IoT,
 • interesujesz się zagadnieniami IoT i chcesz być na bieżąco z nowoczesnymi technologiami.

Szczegółowe informacje, program i formularz zgłoszeniowy są na stronie: www.forumekspansji.pl.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Czytaj dalej...
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o.
ul. Studencka 1; 25-401 Kielce
tel. 041 34 32 910, 539 934 210
NIP: 657-24-40-128, REGON: 292455493

Kapitał Zakładowy: 2 965 000,00 PLN