Menu

AktualnościŚwiętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii

Informacja dotycząca biura BUR w Końskich

Informacja

W dniu 19 października (czwartek) punkt obsługi beneficjentów w Końskich będzie nieczynny.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 20 października (piątek)

Za utrudnienia przepraszamy.

W razie pytań prosimy o kontakt pod nr 539-934-202

Czytaj dalej...

Konferencja słoweńsko - polska

Ambasada Słowenii w Polsce wraz z Krajową Izbą Gospodarczą zaprasza przedsiębiorców do udziału w słoweńsko-polskiej konferencji biznesowej w dziedzinie przemysłu spożywczego  i winiarskiego, która odbędzie się w dniu 24 października 2017 w hotelu Mercure Grand Hotel w Warszawie.

Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń firm i organizacji z sektora rolno – spożywczego. W ramach wydarzenia odbędzie się także cykl spotkań B2B.

 W konferencji wezmą udział Minister Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Żywnościowej Republiki Słowenii, Dejan Židan, oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP Krzysztof Jurgiel,.

Lista firm słoweńskich zarejestrowanych do udziału w wydarzeniu – pobierz pdf

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymaga rejestracji.

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

Kontakt

Monika Sasiak

Krajowa Izba Gospodarcza

Biuro Współpracy z Zagranicą

tel. 22 630 97 23

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czytaj dalej...

Powstała klasa patronacka

Działa już klasa patronacka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie, utworzona w ramach projektu „Specjalizacja zawodowa dla branży horyzontalnej – zrównoważony rozwój energetyczny na potrzeby świętokrzyskiego przemysłu”, prowadzona pod patronatem SEFAKO S.A.

Od 1 września 2017 r. w ramach projektu „Specjalizacja zawodowa dla branży horyzontalnej – zrównoważony rozwój energetyczny na potrzeby świętokrzyskiego przemysłu” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie ruszyła klasa patronacka, utworzona pod patronatem SEFAKO S.A. Uczniowie uczyć się będą w zawodzie technik mechanik na potrzeby przemysłu energetycznego. Celem patronatu jest wspólna realizacja nauczania przez szkołę i przedsiębiorstwo, zgodnie z modułowym programem nauczania dla zawodu technik mechanik dla branży energetycznej, który został opracowany w ramach projektu.

Realizacja programu nauczania w oparciu o modułowy program nauczania przyczyni się do osiągnięcia celów kształcenia w zawodzie technik mechanik dla branży energetycznej oraz przygotowania absolwentów klasy patronackiej do wykonywania następujących zadań zawodowych: wytwarzania części maszyn i urządzeń ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń energetycznych, dokonywania montażu maszyn i urządzeń, w tym urządzeń energetycznych, instalowania i uruchamiania maszyn i urządzeń ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń w elektrociepłowniach, elektrowniach i ciepłowniach, obsługiwania maszyn i urządzeń ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń w elektrociepłowniach, elektrowniach i ciepłowniach, organizowanie procesu produkcji

Liderem projektu realizowanego z Poddziałania 8.5.1 RPOWŚ jest Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Partnerami projektu są: Fabryka Kotłów SEFAKO S.A., Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie oraz Politechnika Świętokrzyska.

Czytaj dalej...

VII Kongres MŚP w Katowicach

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii, pełniące rolę regionalnego ośrodka Enterprise Europe Network, zaprasza świętokrzyskie firmy do udziału w VII Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbędzie się w dniach 18-20 października 2017 roku w Katowicach. 

Tegorocznej edycji kongresu towarzyszyć będą spotkania B2B, zorganizowane przez Enterprise Europe Network. B2B odbędzie się w dniach 19 i 20 października 2017 r. Dwustronne spotkania są okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń oraz zdobycia nowych zagranicznych rynków zbytu dla swoich towarów i usług. Jako spółka mamy kilkuletnie doświadczenie w organizacji spotkań B2B, zarówno w Polsce, jak i na misjach zagranicznych. Nasi klienci coraz chętniej korzystają z takich relacji i bardzo chwalą sobie zdobyte w ten sposób kontakty biznesowe – informuje Karol Kaczmarski, prezes ŚCITT.

W tym roku do udziału w spotkaniach zrejestrowało się już kilkadziesiąt firm z Europy i Azji, m.in. z Chin, Niemiec, Ukrainy i Mołdawii.

Uczestnictwo jest BEZPŁATNE i nie ma ograniczenia co do sektorów. Wsparcie obejmuje pomoc biznesową partnerów Enterprise Europe Network przed, w trakcie i po wydarzeniu

Co zrobić żeby wziąć udział w spotkaniach B2B?

 1. Sprawdź profile zarejestrowanych firm - https://b2bharmo.com/Kongres2017/,
 2. Zarejestruj swój profil - https://b2bharmo.com/Kongres2017/index.php/en/users/register - do 10.10,
 3. Wybierz partnerów do spotkań biznesowych – do 16.10.

Ubiegłoroczna edycja była bardzo udana dla polskich przedsiębiorców, którzy mieli okazję spotkać się z firmami z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Czech, Mołdawii i Indii. Łącznie odbyło się około 150 spotkań.

Więcej informacji o kongresie - http://ekmsp.eu/pl/strona-glowna/

 

Czytaj dalej...

Scale Up - wsparcie dla młodych firm

2 października ruszył nabór do programu Scale Up South Poland. Program zakłada wsparcie młodych, innowacyjnych przedsiębiorstw w rozwoju i internacjonalizacji działalności. Program skierowany jest do firm, działających na rynku nie dłużej niż 5 lat, posiadających innowacyjny pomysł i potencjał na jego rozwój oraz ukierunkowanych na sukces międzynarodowy.

W ramach prowadzonego do końca roku naboru zostanie wybranych 12 firm z 4 województw biorących udział w programie (świętokrzyskie, małopolskie, śląskie, podkarpackie), które otrzymają wsparcie w kilku kluczowych obszarach:

 • cykl profilowanych szkoleń (własność intelektualna, podatki w transakcjach międzynarodowych, internacjonalizacja, pozyskiwanie finansowania na rozwój działalności),
 • coaching i mentoring - profesjonalne doradztwo z zakresu pozyskania dofinansowania z zewnętrznych źródeł – fundusze unijne, prywatni inwestorzy, Venture Capital, Business Angels,
 • możliwość dofinansowania udziału w zagranicznej konferencji/targach w 2018 roku,
 •  wsparcie profesjonalistów oraz dostęp do narzędzi Enterprise Europe Network w zakresie internacjonalizacji i innowacji.

Program jest pilotażowym działaniem Komisji Europejskiej w ramach Enterprise Europe Network Polski Południowej. Koordynatorem projektu jest Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Nabór potrwa do końca 2017 roku.

Pobierz formularz zgłoszeniowy

UWAGA! Zmiana formularza - pobierz aktualny formularz kontaktowy


Osoby do kontaktu

Karolina Kaczmarska          Karolina Jarocha

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.            Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

539 934 228

Czytaj dalej...

Polski produkt przyszłości - konkurs na grant

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zapraszają do udziału w XX jubileuszowej edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości. 

Nagrodą jest grant do 100 tys. zł z przeznaczeniem na rozwój, promocję lub umiędzynarodowienie produktu. Celem konkursu  jest rozwój firmy, promocja i umiędzynarodowienie najbardziej innowacyjnych produktów i technologii wytworzonych w Polsce. W dziewiętnastoletniej historii konkursu zgłoszono ponad 800 innowacyjnych projektów. Były to nowości z różnych obszarów techniki, m.in. z branży: medycznej, farmaceutycznej, elektronicznej, chemicznej. Kapituła konkursu nagrodziła dotychczas 49 projektów, a ponad 100 przyznała wyróżnienia.

Uczestnikami konkursu mogą być jednostki naukowe, przedsiębiorcy i konsorcja jednostek naukowych z przedsiębiorcami, prowadzące działalność na terenie Polski. Warunkiem przystąpienia jest przedstawienie nowego, innowacyjnego produktu (wyrobu lub technologii) w jednej z trzech kategorii:

 •  produkt przyszłości jednostki naukowej,
 •  produkt przyszłości przedsiębiorcy,
 •  produkt przyszłości wspólny jednostki naukowej i przedsiębiorcy.

Do konkursu mogą zostać zgłoszone produkty, które:

 • zostały doprowadzone co najmniej do etapu prac wdrożeniowych (produkt niewdrożony), albo 
 • zostały wdrożone do produkcji maksymalnie 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku konkursowego (produkt wdrożony).

W każdej kategorii przyznawana jest nagroda oraz maksymalnie 4 wyróżnienia. Termin składania dokumentów mija 6 października, o godzinie 16.30.

Więcej informacji na stronie Polski Produkt Przyszłości.

 

 

Czytaj dalej...

Wnioski przygotowane przez ŚCITT z unijną dotacją

Kolejne dwa projekty przygotowane przez zespół Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii uzyskały unijne dofinansowanie. W tym roku z samego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko dla klientów spółki udało się uzyskać dotację w kwocie blisko 38 mln zł.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło listę rankingowa projektów, które uzyskały dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2010, Działanie 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury. Wsparcie otrzymały dwa projekty przygotowane przez ŚCITT dla Muzeum Narodowego w Kielcach oraz Muzeum Wsi Kieleckiej. Zadanie Modernizacja Muzeum Archeologicznego w Wiślicy otrzyma 12 845 539 zł, a modernizacja i rozbudowa Muzeum Martyrologii Wsi Polskiej w Michnowie 10 008 094 zł. Dzięki unijnemu wsparciu dwie jednostki muzealne zmodernizują swoja infrastrukturę i znacznie wzbogacą ofertę kulturalną dla zwiedzających.

W poprzednim konkursie z PO IŚ wsparcie otrzymała także inwestycja „Pałac w Muzeum, Muzeum w Pałacu. Ochrona, zachowanie i udostępnienie na cele publiczne zabytków ruchomych i nieruchomych o znaczeniu ogólnopolskim”. Kwota dotacji wyniosła 14 700 000 zł. W tym roku zespół ŚCITT przygotował aplikacje, w wyniku których Muzeum Narodowe w Kielcach oraz Muzeum Wsi Kieleckiej otrzymają łącznie blisko 38 mln wsparcia.

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii oferuje usługi przygotowania wniosków aplikacyjnych i dokumentów strategicznych dla instytucji publicznych, jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorców.

Czytaj dalej...

Jak prowadzić biznes w Japonii - warsztaty

5 października 2017 w Sali Spacerniak na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie odbędą się bezpłatne specjalne warsztaty poświęcone tematyce nawiązywania i prowadzenia biznesu w Japonii.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się m.in.:

 • na co należy zwracać uwagę przy spotkaniach na szczeblu biznesowym?
 • w jaki sposób prowadzić rozmowy biznesowe i jakich tematów unikać?
 • jak przebiega proces decyzyjny w japońskich firmach i od czego jest uzależniony?


Warsztaty poprowadzi Pani Angela Kessel - konsultant i trener komunikacji międzykulturowej i marketingowej. Jej portfolio zawiera szereg szkoleń, coachingu oraz doradztwa związanego z Japonią, ze szczególnym uwzględnieniem negocjacji, zarządzania oraz rozwojem relacji z klientami i zespołem. Ukończyła studia związane z Japonią, Chinami i psychologią. Mieszkała i pracowała w Japonii, Tajwanie i Holandii. Poza wieloletnim doświadczeniem zawodowym, płynnie włada językiem japońskim, mówi po angielsku, chińsku, holendersku i francusku. Jest autorką dwóch podręczników o japońskim języku biznesowym i opublikowała szereg artykułów o japońskiej kulturze biznesu w uznawanych czasopismach branżowych.

Warsztaty skierowane są do klientów sieci EEN - przedsiębiorców planujących nawiązać kontakty biznesowe z firmami z Japonii i będą odbywać się w języku angielskim.

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia do 21 września do godz. 12:00.

ZAREJESTRUJ SIĘ

PROGRAM SZKOLENIA

Czytaj dalej...

Zakończyły się tegoroczne praktyki i staże

Zakończyła się tegoroczna część praktyczna projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”, którą realizowało Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii. W ciągu 2 miesięcy uczniowie odbyli 33 600 godzin staży a nauczyciele przedmiotów zawodowych 760 godzin praktyk u świętokrzyskich przedsiębiorców.

W tym roku w ramach projektu 224 uczniów z 28 szkół zawodowych oraz 19 nauczycieli przedmiotów zawodowych z 10 szkół odbyło staże i praktyki u 78 świętokrzyskich pracodawców. Swoje kwalifikacje i umiejętności praktyczne doskonalili technicy informatycy, organizacji reklamy, mechanizacji rolnictwa, obsługi turystycznej, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, żywienia i usług gastronomicznych, budownictwa, hotelarstwa, mechatronicy, terapeuci zajęciowi i logistycy. Kolejna tura zajęć praktycznych odbędzie się podczas wakacji 2018 roku.

Współpracę przy realizacji projektu podjęło kilkadziesiąt firm i zakładów pracy z całego województwa, w tym m.in. ZPUE Holding z Włoszczowy, Grupa PSB SA z Buska-Zdroju, Zakład Mechaniczno – Elektromechanicznym „Zamel” oraz Mesko S.A. ze Skarżyska – Kamiennej, Animex Food Sp. z o.o. ze Starachowic, Mesko czy TIGMA-BUD z Sędowic.
W ramach projektu uczniowie otrzymują stypendium stażowe, nauczyciele wynagrodzenie a pracodawcy zwrot kosztów przygotowania stanowiska pracy i wynagrodzenie opiekuna.

„Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region” to kompleksowy projekt, który ma na celu promocję szkolnictwa zawodowego oraz dostosowanie umiejętności uczniów do lokalnego rynku pracy, ze szczególnym nakierunkowaniem na inteligentne specjalizacje. Część dotycząca praktyk dla nauczycieli przedmiotów zawodowych zakłada podniesienie umiejętności i kompetencji zawodowych oraz możliwość aktualizacji wiedzy i umiejętności poprzez bezpośredni kontakt z rzeczywistym środowiskiem pracy.

Liderem projektu, realizowanego z Poddziałania 8.5.1 RPOWŚ jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Departament Polityki Regionalnej, Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy. Partnerami projektu są: Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Kształcenia Praktycznego.

 

Czytaj dalej...
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o.
ul. Studencka 1; 25-401 Kielce
tel. 539 934 210, 041 34 32 910, fax 041 34 32 912
NIP: 657-24-40-128, REGON: 292455493

Kapitał Zakładowy: 2 965 000,00 PLN