Menu

AktualnościŚwiętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii

A+ A A-

Wizyta delegacji z Ukrainy

Delegacja przedstawicieli ukraińskich spółek energetycznych gościła w województwie świętokrzyskim. Celem wizyty, której organizatorem było Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii, było zapoznanie się z działalnością branży energetycznej w regionie.

Pierwszymi punktami wizyty były odwiedziny w infrastrukturze badawczej ŚCITT: Laboratorium Badawczym Biomasy stałej, Biogazu i Biopaliw w Starachowicach i Domu Autonomicznym w Podzamczu k/Chęcin oraz zwiedzanie wystawy „Człowiek – trybik w machinie przyrody” w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu k/Chęcin.

W czwartek delegacja odbyła wizytę studyjną w Elektrociepłowni Kielce, a piątek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego z Ukraińcami spotkała się Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

W panelu dyskusyjnym brali udział przedstawiciele Elektrociepłowni Kielce, ENEA Połaniec oraz Politechniki Świętokrzyskiej. Prowadził go Karol Kaczmarski, prezes Zarządu Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

- Bardzo cieszę się, że mamy możliwość podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Mam nadzieję, że praktyczne przedstawienie dorobku naszych instytucji i firm z branży energetycznej będzie dla Państwa pomocne - mówił Karol Kaczmarski.

Ostatnim punktem wizyty delegacji z Ukrainy była wizyta studyjna w ENEA Połaniec.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Powrót na górę
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o.
ul. Studencka 1; 25-401 Kielce
tel. 041 34 32 910, 539 934 210
NIP: 657-24-40-128, REGON: 292455493

Kapitał Zakładowy: 2 965 000,00 PLN