Menu

AktualnościŚwiętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii

A+ A A-

RODO - szkolenia dla samorządowców

Ponad 80 przedstawicieli świętokrzyskich samorządów wzięło udział w szkoleniach dotyczących zmian w RODO, organizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii w porozumieniu ze Związkiem Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego przeprowadziło szkolenia z zakresu zmian w  ochronie danych osobowych po wejściu w życie Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Wzięli w nich udział przedstawiciele świętokrzyskich samorządów.

Od 25 maja zacznie obowiązywać ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). Wprowadza ono szereg zmian względem obecnie obowiązujących przepisów, które dotyczą wszystkich podmiotów przetwarzających dane osobowe. Nowe prawo stanowi wyzwania zarówno dla przedsiębiorców jak i jednostek samorządu terytorialnego, które muszą dostosować swoje procedury i polityki bezpieczeństwa do nowych wyzwań. Konsekwencją niedostosowania się do nowych przepisów będą wysokie kary finansowe.

Szkolenia prowadziła Julita Skowrońska, ekspert ds. prawnych aspektów bezpieczeństwa danych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Powrót na górę
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o.
ul. Studencka 1; 25-401 Kielce
tel. 041 34 32 910, 539 934 210
NIP: 657-24-40-128, REGON: 292455493

Kapitał Zakładowy: 2 965 000,00 PLN