Menu

AktualnościŚwiętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii

A+ A A-

Dzień Otwarty w Laboratorium Domu Autonomicznego

Ponad 40 osób wzięło udział w spotkaniu w Laboratorium Domu Autonomicznego, który odbyło się w piątek w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Studenci oraz przedsiębiorcy wzięli udział w dniu otwartym Laboratorium Domu Autonomicznego w Podzamczu k/Chęcin. Uczestnicy zwiedzali jedyny laboratoryjny dom samowystarczalny w województwie świętokrzyskim. Ponadto odbyły się warsztaty eksperckie z zakresu budownictwa energooszczędnego, systemów zarządzania budynkiem, funduszy w ochronie środowiska i zarządzania komunikacją. Swoim doświadczeniem i wiedzą podzielili się prof. dr hab. inż. Jerzy Zbigniew Piotrowski i Robert Piekoszewski z Politechniki Świętokrzyskiej, dr Wiktor Krasa z Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych oraz dr Anna Twarowska, ekspertka ŚCITT

Laboratorium Dom Autonomiczny powstało w 2015 roku jako obiekt badawczo – rozwojowy, służący celom edukacyjnym, pokazowym i badawczo – rozwojowym. Budynek nie pełni funkcji mieszkalnych, ale zapewnia możliwość symulacji funkcji mieszkalnych w celu badania efektywności energetycznej zastosowanych rozwiązań jako podstawy do opracowywania nowych projektów badawczych, a w ich wyniku – nowych rozwiązań technologicznych i funkcjonalnych w zakresie energooszczędnego budownictwa jednorodzinnego.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Powrót na górę
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o.
ul. Studencka 1; 25-401 Kielce
tel. 041 34 32 910, 539 934 210
NIP: 657-24-40-128, REGON: 292455493

Kapitał Zakładowy: 2 965 000,00 PLN